Bizi Takip Edin

Finans

Aile destek ödemesi Kurban Bayramı’ndan önce yatacak mı?

Her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerin faydalandığı aile destek ödemeleri tarihi, destek almaya hak kazanan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor.

da paylaşıldı

ödeme

Kurban Bayramı’ndan önce aile destek ödemelerinin yatıp yatmayacağı merak ediliyor. Peki, aile destek ödemeleri Kurban Bayramı’ndan önce yatacak mı? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan son dakika açıklaması…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımları sürdürdüklerini kaydederek, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam ettiklerini söyledi.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ ÖNE ÇEKİLDİ Mİ?

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydeden Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla önce çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 84,3 milyar TL destek sağladıklarını kaydetti.

Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarının altını çizen Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Bu kapsamda sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” diye konuştu.

Ucuz ev tuzağına dikkat!

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler