Bizi Takip Edin

Sektör

Alışveriş merkezleri açılacak ama nasıl çalışacak?

11 Mayıs’ta açılacak olan alışveriş merkezlerinin yeni çalışma düzeni açıklandı.

da paylaşıldı

avm

Kademeli olarak normalleşmeye geçileceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam AVM’lerin 11 Mayıs tarihinde açılacağını duyurdu. Açıklamanın ardından alışveriş merkezlerinde yeni düzenin nasıl olacağı merak konusu oldu. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı  Hüseyin Altaş, alışveriş merkezlerinin yeni çalışma düzeni ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GİRİŞLERDE ATEŞLER ÖLÇÜLECEK
AYD Başkanı Hüseyin Altaş, “11 Mayıs itibarıyla AVM’ler açılacak. Kademeli olarak açılırken, sosyal mesafe kurallarına uyarak müşteri kabul edeceğiz. Maskesiz giriş yapılamayacak. Müşteriler içeri girerken ateşleri ölçülecek. Ateş ölçümleri, hem teknik kamera hem de insan eliyle yapılacak. İçeri girerken dezenfektan işlemleri yapılacak.” dedi.

KABİNLERE SÜREKLİ DEZENFEKTE
Giyim mağazalarında bulunan kabinlerin işleyişi hakkında da konuşan Altaş, “Giyinme kabinlerinde giyilip, çıkartılan ürünün belli bir sürede askıda kalması, dezenfektan işlemlerinin her müşteriden sonra yapılması gibi önlemler var.” diye belirtti.

ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞECEK
Uygulanacak olan yeni uygulamaların sanal deneme çalışmalarının da yapıldığını söyleyen Altaş, “Çalışma saatleri her lokasyondaki alışveriş merkezine göre değişecek. Bunlara uyum aşamasında her AVM kendisi karar verecek.” diye ekledi.

YEMEK KATLARI VE SİNEMALAR
Alışveriş merkezlerinin açılacağı tarihin açıklanmasının ardından merak konusu olan AVM içindeki sinemalar, yemek alanları, çocuk oyun alanları ve spor tesisleri hakkında da açıklama yapan Altaş, bu kısımların kademeli normalleşme aşamasının ilk etabında kapalı kalacağını ancak ileriki dönemlerde açılabileceğini bildirdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler