Bizi Takip Edin
->

Dünya Ekonomisi

Avrupa’da doğalgaz fiyatları rekor kırmaya devam ediyor

Avrupa’da doğalgaz fiyatları, tedarik sıkıntıları ve alternatif kaynakların elektrik üretiminde yetersiz kalması nedeniyle rekor kırmaya devam ediyor.

da paylaşıldı

avrupada doğalgaz

Avrupa’daki doğalgaz rallisi tedarik sıkıntıları ve kışın yaklaşmasıyla beraber rekor tazelemeye devam ediyor. Elektrik fiyatları da artan doğalgaz fiyatlarıyla birlikte yükseliyor.

Rusya’nın bölgeye doğalgaz tedarikiyle ilgili belirsizlikler devam ederken traderler sıcaklıkların ortalamaların altında seyretmesiyle beraber doğalgaz krizinin derinleşebileceğini düşünüyor.

İngiltere’de de rüzgardan elektrik üretiminin azalması elektrik fiyatlarını rekor seviyelere taşıdı. İngiltere, çarşamba günü elektriğinin sadece yüzde 7,4’ünü rüzgardan üretirken yüzde 64’ünü doğalgazdan üretti.

Avrupa doğalgaz göstergesi Hollanda 1 ay vadeli doğalgaz fiyatları yüzde 5,8 yükselişle megawattsaat başına 69,60 euro’ya yükselirken İngiltere’deki muadil gösterge de yüzde 5,8 yükselişle rekor kırdı. Almanya’da gelecek yıl için elektrik fiyatları yüzde 4,2 artarak megawatsaat başına 103,92 euro’ya tırmandı.

Özde Fen’den İzmit Belediyesi’ne yüzde 40 indirim

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler