Bizi Takip Edin

Sektör

Bayramın ilk iki gününde fırınlar kapalı!

İzmit, Kartepe, Başiskele ve Gebze’deki bazı fırınlar, Kurban Bayramı’nın ilk 2 gününe denk gelen 16 Haziran ve 17 Haziran tarihlerinde kapalı olacak.

da paylaşıldı

ekmek

Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı vatandaşlardan gerekli önlemlerini almalarını istedi. Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, İzmit, Kartepe, Başiskele ve Gebze’deki bazı fırınların, Kurban Bayramı’nın ilk 2 gününe denk gelen 16 Haziran ve 17 Haziran tarihlerinde kapalı olacağını duyurdu. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayan Ali Sarı şunları söyledi: “Bilindiği üzere, bayramın belirli günlerinde fırınların kapalı olması uygulaması geçtiğimiz bayramlarda uygulanmış ve bu uygulama fırıncı esnafımız başta olmak üzere tüm çalışanlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

UYGULAMADAN MEMNUNUZ

Mezkur uygulamanın hayata geçirilmesindeki en büyük etken; değerli personellerimizden gelen haklı taleplerdir. Zira, bayramları kıymetli kılan hususlardan ilki ailelerimiz ve sevdiklerimizle birlikte geçirilmesi olmasına karşın; fırınlarda çalışan personellerimiz ile değerli aileleri mevcut düzen içerisinde bu husustan mahrum kalmaktadır. Öte yandan fırınlarımızın kapalı olması ile bu doğrultuda personellerimizin çalışmamasının, niteliği itibari ile fiili ibadeti gerektiren bu özel gün açısından elzem nitelikte olduğunun kabulü gerekmektedir. Konunun değerlendirilmesi sürecinde görüşlerini aldığımız Odamız mensubu işverenler de personel taleplerinin makul görüldüğünü ve işbu uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını tarafımızla paylaşmışlardır.

VATANDAŞA ÇAĞRI YAPTI

Bu kapsamda varılan mutabakat neticesinde İzmit, Kartepe, Başiskele ve Gebze ilçesinde ki bazı fırınlarımızın bu yıl da Kurban Bayramının birinci ve ikinci günlerinde (16.06.2024 ve 17.04.2024 tarihleri) kapalı olmasının uygun olacağı kanaatine vardığımızı kamuoyuyla paylaşmaktayız. Zikredilen ilçelerimizde mukim vatandaşlarımız bakımından mağduriyet yaşanmaması adına fırınlarımız bayram arifesi üretim kapasitesini artırma yoluna gidecek olup bu hususta sevgili vatandaşlarımızın da ilgili tedbirleri almak bakımından dikkatli olmalarını rica etmekteyiz.”

Fahiş fiyat uygulayanlara 1.5 yılda 2.3 milyar TL ceza kesildi

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler