Bizi Takip Edin
->

Piyasalar

Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaştı

El Salvador’un 400 BTC’lik bir alım gerçekleştirdiklerini duyurmalarının ardından, Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesine yaklaştı.

da paylaşıldı

bitcoin

El Salvador’un Bitcoin yasası, şiddetli muhalefete rağmen bugün resmen yürürlüğe girdi. Tarihi olay, Bitcoin fiyatının son zamanların en yüksek seviyesi olan 52.956 dolara ulaşmasının ana katalizörü olabilir.

Bitcoin yasasının savunucuları, El Salvador’un ekonomik özgürlüğe giden yola girdiğini iddia ederken, muhalifler ise kısıtlı kaynakların daha önemli yerlere aktarılması gerektiğine inanıyor.

Başkan Nayib Bukele ise Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile ülkenin şu anda 400 BTC’lik bir alım gerçekleştirdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta El Salvador Kongresi, Bitcoin’in ABD dolarına otomatik olarak dönüştürülmesini sağlamak için 150 milyon dolarlık bir Bitcoin fonunun oluşturulmasını onayladı.

“BİR ÖĞRENME EĞRİSİ”

El Salvador’da gerçekleştirilen yakın tarihli bir ankete göre insanların yüzde 67,9’u Bitcoin’in resmi para birimi olmasına karşı çıkıyor. Bitcoin yasası genel nüfus tarafından çok sevilmese de Başkan, tüm yenilikler gibi kripto paraların da bir öğrenme eğrisi olduğunu iddia ediyor. Bitcoin (BTC), şu an itibarıyla 52.630 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

Kaynak: tr.investing.com

Almanya’da sanayi üretimi tahminlerin üzerinde

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler