Bizi Takip Edin
->

Sektör

“Biyobozunur Atık Yönetim Projesi” Başiskele’de başladı

Kocaeli’de atık sebze ve meyve atıklarının yeniden toprağa gübre olarak döndürülmesi amacıyla başlatılan proje “Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi” Başiskele’de hayat buldu.

da paylaşıldı

Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu önderliğinde geçen hafta yoğun bir katılımla gerçekleştirilen tanıtım programında Derince ile birlikte pilot bölge seçilen Başiskele’de sebze ve meyve atıkları gübreye dönüştürülmeye başlandı. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve gönüllülerin katılımıyla pazar ve marketlerden toplanan atık sebze ve meyveler ayrıştırıldı. Ayrıştırılan ürünler daha sonra kompost gübreye dönüştürülmek üzere harmanlanarak bekletilmeye bırakıldı.

BAŞKAN ÖZLÜ: GELECEK NESİLLERİMİZ İÇİN BÜYÜK KAZANÇ OLACAK

Başiskele Belediyesi olarak Sıfır Atık Seferberliği’ne çok önem verdiklerini dile getiren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi’nde de yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Biz ilçemizde temizlik çalışmalarına çok büyük önem verirken sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda da çok titiz davranıyoruz. Katı Atık Aktarma İstasyonu projemizi hayata geçirerek bu konuda sıfır atık konusunda güzel bir iş gerçekleştirdik. Hem çevremizi korumak için hem zamandan hem de ekonomik yönden büyük tasarruf sağladık. Biyobozunur Atık Yönetimi Projesiyle de, ilçedeki pazar ve marketler başta olmak üzere sebze ve meyve halinin ilçemiz sınırları içerisinde bulunmasından dolayı yine ülkemize, tarımımıza ve gelecek nesillerimize büyük kazanımlar sağlayacağız. Ülkemiz ve geleceğimiz için hayırlı olsun.”

DAHA SAĞLIKLI VE VERİMLİ TARIM

Farklı il ve ilçelerde de uygulaması olan “Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi” ile pazar yerleri olmak üzere, restoran ve marketlerde ortaya çıkan sebze ve meyve atıklarının yeniden tarıma kazandırılması ve kimyasal gübreden kaçınılarak daha sağlıklı bir tarımla biyoçeşitliliğin arttırılması sağlanacak.

Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi

Konut fiyatlarında rekor artış yaşanıyor

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler