Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Bor Şeker (BORSK) halka arz oluyor 

Bor Şeker AŞ’nin halka arzında talep toplama başladı. Şirketin hisse kodu BORSK olarak belirlenirken pay başına 26,54 lira bedel biçildi.

da paylaşıldı

Geçen yıl rekor kıran halka arzlar, yeni yılda da devam ediyor. Şirketler finansman ihtiyaçları doğrultusunda borsaya girmeyi sürdürüyor.

BOR ŞEKER TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

Halk arz kararı alınan Bor Şeker A.Ş. için bugün itibariyle talep toplama süreci başladı. Talepler 9 Şubat’a kadar sürecek.

BOR ŞEKER HİSSE KODU

Gedik Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından halka arz edilen Bor Şeker’in hisse kodu ‘BORSK’ olarak belirlendi.

BOR ŞEKER HALKA ARZ FİYATI

Halka arz fiyatı pay başına 26,54 lira olarak belirlenen şirketin 40 milyon lot sermaye artırımı, 30 milyon lot ortak satış olmak üzere payları satışa çıkacak. Böylece, şirketin yüzde 29,17’si halka açılmış olacak.
Halka arz edilecek hisselerin yüzde 59’u yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30’u yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 10’u yurt dışı kurumsal yatırımcıya ve yüzde 1’i de çalışanlardan ve çiftçilerden oluşan yatırımcılara ayrılırken halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1 milyar 850 milyon lira olması bekleniyor.

BIST 100 endeksi rekor kırdı

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler