Bizi Takip Edin

Röportajlar

Burçin Çangal “Numelange Chocolate” ile kendi hikayesini yazıyor

Kadın girişimciler, iş dünyasında önemli bir yere sahip. Gerek ulusal gerekse uluslararası dünyada pek çok ilklere imza atan kadınlar olmuştur.

da paylaşıldı

Burçin Çangal Numelange Chocolate

Onlar hayallerinin peşinden cesurca ve istikrarla daima koşmayı bildiler. Bunun sonucunda da büyük başarılar elde ettiler. Biz de bu sayıda kentimizde bir başarı öyküsüne imza atarak kendi hikayesini yazan kadın girişimciyi ağırladık. Kendisini Nutat Çikolata’nın ortağı olarak tanıdık. Küçük yaşta başladığı sektörde edindiği deneyimleri ile yarattığı Numelange Chocolate markasıyla o artık kendi hikayesini yazıyor. Evet çikolata tadındaki bu öyküyü Burçin Çangal’dan dinleyelim..

Numelange Chocolate

*Numelange markasının çıkış öyküsünü dinleyelim mi sizden?

Nutat Çikolata olarak uzun zamandır perakende markası yaratmak istiyorduk. Ancak Nutat toptan ticaret yapan bir firma olduğu için butik üretim formatı çok Nutat’a uygun değildi. Bu arayışımız devam ederken ortaya Numelange markası çıktı. Melange karışım anlamına geliyor, Nu ise Nutat’ın Nu suyla birleşince ortaya Numelange markası çıkmış oldu. Böylelikle Fatih Aysel Nutat ile ben ise Numelange ile ilgileniyorum. Melange zaten Nutat’ın tesisinde üretiliyor. Ama tamamen farklı günlerde farklı içerikle, daha el yapımı az ömürlü (15-20 gün) gerçek meyvelerden üretiliyor.

Numelange Chocolate

 

“60’YA YAKIN LEZZET ÇEŞİDİMİZ VAR”

60’ya yakın lezzet çeşidimiz var. Mesela lavantalı olan çeşidimiz lavantayı demleyerek elde edilerek hazırlanıyor. Fındıktan krokana hepsi el yapımı, katkısız ve daha doğal ürünlerle üretiyoruz. Henüz üç ay olmasına rağmen tepkiler çok güzel. Numelange bir franchising paketi. Çikolata cafe olarak yola çıktık. Şuan hizmet verdiğimiz dükkan bir çiçekçi dükkanı. Dükkanın sahibi Ömür hanım ilk franchising bayimiz. Kendisi bunu çiçekle kolaj yapıp hizmet veriyor. İsteyen kahve yanı çikolata konseptiyle de bayilik alabilir. Bizim şuan ki mevcut konseptimizde çiçek, kolonya, kendi üretimimiz olan Numelange çikolata, yine kendi üretimimiz olan soya mumlarımız, Türk ve filtre kahve olarak deneyimliyoruz.

Numelange Chocolate

 

*İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda bir işletmenin ayakta durması zorken siz yeni bir marka ile yola çıktınız. Bu kararı alırken endişeleriniz oldu mu?

 Ben Nutat Çikolata’nın kurucu ortağı olarak küçük yaşta başladığım bu işte çokça deneyimlerim oldu. Bu yıl çikolata sektöründe 10. yılım. Şimdi ise yepyeni bir marka ile çikolataya özellikle İzmit için farklı bir bakış açısı yaratmaya çalışıyorum. Müşteri deneyimlerini önemseyen, müşterilerimizin kendini özel hissedeceği bir mekan tasarladık. Farklı illere de adapte etmeyi planladığım bu tasarım ile hangi marka olursa olsun fabrikasyon üretime karşı bir duruştur Numelange Chocolate..

“MÜŞTERİLERİMİZ KENDİNİ ÖZEL HİSSETSİN”

Neden müşterilerimiz taze, katkısız, el emeği yüksek, birbirinin benzeri olmayan ürünler yemesin? Çikolata hediye ederken neden nitelikli ürün hediye etmesin? Raflarda aylarca duran bir ürün için ‘acaba bozulmuş mudur?’ diye endişe ile alsın? İşte bu yüzden bu marka kuruldu. Müşterilerimiz kendini özel hissetsin diye. Elbette bunun bir maliyeti var. Hele ki böylesi zor bir süreçte tabi ki bu yatırımı yaparken endişelerimiz oldu. Ancak önceliğimiz para kazanmak olmadığı için kararlılık ve büyük bir heyecanla yolumuza devam ettik ve bugün bu markayı oluşturabildik.

“ORTAYA ÇIKARTTIKLARIMA GURURLA BAKIYORUM”

Tabi ki sadece üretmek yetmiyor. Marka oluştururken her ayrıntıyı düşünmek zorundasınız. Şahsım asla -olsun- diye bir iş yapmamaya gayret ederim. Bazen bu mükemmeliyetçi ruhum işleri zora soksa da ortaya çıkarttıklarıma gururla bakıyorum. Numelange Chocolate daha çok bebek ama büyüyor, büyüyecek. Farklı illerde bu markayı gördükçe eminim ilimiz adına hepimiz gurur duyacağız.

Burçin Çangal Numelange Chocolate

“FRANCHİSİNG VERECEĞİZ”

*Marka olarak ilerleyen süreçte hedefiniz nedir?

İlk hedefimiz markamızın diğer illere satışını yapmak. Bunun için elbette belli kraterlerimiz var. Hizmet vereceğimiz kitleyi çok önemsiyoruz. O yüzden de bayiliğin açılacağı bölge çok önemli. Çünkü özel bir konsept oluşturmaya çalışıyoruz Numelange markasıyla. İnsanlar özel günlerinde veya kutlamalarında çiçekleriyle birlikte çikolatasını da alıp götürebilsin istiyoruz. Özel ve lüks paketlememiz de bu yüzden. Burada amaç kahve yanı çikolata alışkanlığını geliştirmek ya da evde tv karşısında yenen çerez gibi alışkanlıklara çikolatalarımızı da eklemek..

*Franchising verirken kraterleriniz ne olacak?

Franchising almak isteyenler burada şunu belirtmeliler; çiçek çikolata mı alacak, çiçek çikolata kahve mi yoksa sadece çikolata olarak mı alacak bayiliği bu önemli. Hatta çikolata olarak alıp yazın dondurma olarak da hizmet verebilir. Bunların haricinde kendi markamız dışında bir şey satılmasına izin verilmeyecek.

Numelange Chocolate

Bu arada instagram üzerinden İzmit içi her bölgeye adrese teslim hizmetimiz var. Müşterilerimiz gönül rahatlığıyla sipariş verebilir. Ben bir kadın girişimci olarak kadının gücünü bu markayla birleştirip kendi hikayemi yazıyorum. Kendi hikayesini yazmak isteyen tüm kadınlara feyz olması dileğimle…

İLETİŞİM…

Yahyakaptan mah Çalıkuşu sokak İzmit Kocaeli

Watsap sipariş hattı: 0531 984 7441

instagram: numelangechocolate

Online satıştan mağazacılığa uzanan başarının adı; Gizem Seymen Butik

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler