Bizi Takip Edin
->

Piyasalar

Çin Bitcoin’i ‘ölüm kavşağı’na doğru itiyor

Bitcoin, Çin’den gelen haber akışıyla ciddi bir düşüş yaşarken kripto paranın 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesti

da paylaşıldı

bitcoin

Bitcoin, Çin’den gelen haber akışı sonrasında pazartesi günü yüzde 10 civarında değer kaybederken aşağı yönlü eğilime işaret eden ölüm kavşağını da geçmiş durumda. Çin’in bankalar ve Alipay’e kripto para işlemi yapmama çağrısı, maden kapanmaları ve en büyük 3. bankasının kripto para işlemlerini yasaklaması kripto paralar üzerinde ciddi bir baskı oluşturdu. Öte yandan, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü keserek ölüm kavşağı olarak bilinen ve fiyatlarda düşüş trendinin başlayacağına işaret eden teknik formasyonu oluşturdu.

bitcoin grafik

Bitcoin, Çin’den gelen haberler sonrasında 32 bin 500 dolar civarına düşerken Ethereum 2 bin doların hemen altın işlem görüyor. Litecoin 127 dolarda bulunurken EOS 3,62 dolar civarında. Yıl başından bu yana hala yüzde 12 yukarıda olan Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin 800 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Sonrasında Elon Musk’ın açıklamalarıyla birlikte düşüş trendine giren Bitcoin, neredeyse 1 aydır dar bir fiyat aralığında işlem görüyor.

Altın fiyatları yükselişe geçti

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler