Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Çinli ilaç firmaları işbirlikleri için Türkiye’de

Türkiye’deki ilaç sektörünün gelişimi için bir araya gelen iki ülkenin sektör temsilcileri hem sektörün gelişimini tartışırken hem de orta ve uzun vadeli ortaklıklar için görüşmeler yaptı.

da paylaşıldı

Çin’in farklı şehirlerindeki ilaç üreticileri İstanbul’daki China Pharma Meeting etkinliğinde bir araya geldi.  Çinli ilaç firmalarının Türkiye’deki pazar potansiyelini keşfetmeleri, birbirleri arasında bağlantılar kurmaları ve potansiyel işbirlikleri sağlamaları için gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’den ve Çin’den onlarca ilaç firması katılım sağladı. Toplantının organizatörlerinden Niki Group yönetim kurulu başkanı Dr. Behnam Esmaili ilk kez düzenledikleri bu toplantıyla sektörde faaliyet gösteren hem Çinli hemde Türk işletmelere katma değer sağlatmayı bu şekilde sektöründe gelişimine katkı sunmayı hedeflendiklerini dile getirdi.

ÇİN TÜRKİYE’DEKİ FİRMALAR İÇİN İTİCİ GÜÇ OLABİLİR

Toplantıda bir sunum yapan Çin Ticaret Derneği yönetim kurulu başkanı Barış Ariç; günümüzde artık iki ülkenin al sat ilişkisinden çıkarak uzun vadeli işbirlikleri üzerinde çalışmalar yapmalarının çok daha önemli olduğunu vurguladı. Ariç, Çinli şirketlerin ilaç ve medikal alandaki teknoloji ve patent gücü varken Türkiye’deki firmaların ise market gücü olduğunu belirterek böylelikle karşılıklı oluşacak başarılı işbirliklerinden çok önemli hikayeler ortaya çıkacağını söyledi.  Türkiye hem çok dinamik bir pazar hemde Avrupa ve ortadoğuya açılan bir kapı olduğunu ifade eden Barış Ariç  “Bu sebeple bu pazar gücü sayesinde ülkemize gelen Çinli firmalar Türkiye’deki firmalar için itici güç olabilir” dedi.

Sendikalardan asgari ücret çıkışı: Acilen artırılmalı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler