Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Demir çelik sektöründe korkutan konkordato

Demir çelikte dev konkordato sıkı para politikasının etkisiyle bir çok sektöre yayılabilir

da paylaşıldı

demir çelik

HalkTV.com.tr’den Dinçer Gökçe’ye göre, 3 kardeş arasındaki anlaşmazlık nedeni ile iflasın eşiğine gelen Güney Çelik Hasır ve Demir AŞ için konkordato talep edildi. En büyük 500 sanayi kuruluşu listesindeki şirkete 3 aylık geçici mühlet verildi. 1.3 milyar lira borcu bulunan şirketin faaliyetlerinin denetimi için 3 kişilik komiser heyeti atandı.

Güney Çelik’in durumu iş dünyasında genele yayılan sıkıntının dışavurumu olabilir. Bankalar düşük karla çalışan müşterilerin vadesi gelen kredilerini uzatmakta güçlük çekebilir.

NE OLDU?

Temeli 30 yılı aşkın bir süre önce atılan Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. AŞ sektörün en güçlü birkaç firmasından biri konumunda. Adana Hacı OSB ve Gebze OSB’de üretim tesisleri bulunan şirket, bir süredir 3 kardeş arasındaki anlaşmazlık nedeni ile zorlu bir süreç yaşıyor.

BORCU 1.3 MİLYAR LİRA

Toplamda 1.3 milyar lira borcu bulunan Güney Çelik’in 550 çalışanı alamadıkları ücretleri nedeni ile eylem yapmıştı. Şirket ortakları arasındaki anlaşmazlık nedeni ile zorlu bir süreç yaşayan şirket ile ilgili dikkat çeken bir dava açıldı.

Karahan’ın ilk mesajı: Parasal sıkılığı korumakta kararlıyız

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler