Bizi Takip Edin

Döviz

Dolar 7,20’nin üzerine çıktı

Geçtiğimiz cuma gününden bu yana yönünü yukarı çeviren dolar/TL, dün piyasaların kapanışına doğru 7,25 seviyesine kadar tırmandıktan sonra günü 7,17 düzeyinde kapattı.

da paylaşıldı

dolar

Ekonomi yönetimindeki değişimin yaşandığı Kasım ayından bugüne neredeyse aralıksız her gün benzer para birimlerinden pozitif ayrışan TL’de bu hafta itibarıyla negatif ayrışma görülüyor. Geçtiğimiz cuma gününden bu yana yönünü yukarı çeviren dolar/TL, dün piyasaların kapanışına doğru 7,25 seviyesine kadar tırmandıktan sonra günü 7,17 düzeyinde kapattı. Böylece, 6,89 ile son 6 ayın en düşük seviyelerine kadar çekilen dolar/TL, 4 işlem gününde yüzde 5’in üzerinde artmış oldu.

EURO DA ZİRVE GÖRDÜ

Dolar/TL’de yükseliş bu sabah da devam ediyor. Sabah saatlerinde 7,16-7,17 bandında yatay seyreden dolar/TL, piyasaların açılmasıyla 7,20’nin üzerini gördü . Euro/TL’de de geçen haftanın ortasında başlayan yükseliş hareketi kuru, 8,36’dan 8,80 düzeyine kadar taşıdı. Euro/TL, gün içi zirve olarak 8,8060’ı gördü.Gün ortası itibarıyla dolar/TL 7,1890; euro/TL ise 8,7930’dan işlem görüyordu.

Dolar fiyatları yükselecek mi?

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler