Bizi Takip Edin
->

Türkiye Ekonomisi

Erdoğan: Bu yılı yüzde 9 büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen kabine toplantısında “Bu yılı yüzde 9 büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz.” dedi.

da paylaşıldı

Erdoğan

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları şöyle; “Sel felaketinde kaybolan 15 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Ay Yıldız Projemizle ordumuzu tek çatı altında yönetebileceğimiz, dünyanın en modern savunma merkezlerinden birine sahip olmuş olacağız. Bu projeyi 19 Mayıs 2023 tarihinde ordumuzun ve milletimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

Afetzedelere evlerini 1 yıl içinde teslim etmeyi planlıyoruz

Sel bölgelerinde yıkılan evlerin ve işyerlerinin tamamını 1 yıl içinde teslim etmeyi planlıyoruz.

Türkiye ekonomisi iç ve dış konjonktürdeki olumsuzluklara rağmen büyümesini kesintisiz sürdürdü. İhracatımız rekorlar kırmaya devam ediyor.

Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları aştı

Döviz rezervlerimiz 27 Ağustos itibarıyla 118 milyar doları aşmış durumdadır. Enflasyonun kalıcı olarak tek haneli rakamlara inmesini hedefliyoruz.

Bu yılı yüzde 9 büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Milli gelirimizi bu yıl 800 milyar doların üzerine, Orta Vadeli Program dönemi sonunda da 1 trilyon dolar seviyesine taşıyacağız. Nitelikli istihdamı oluşturan, cari açık üretmeyen, gelir dağılımı adaletini gözeten büyüme yapısını tesis edeceğiz.

Sanayi sektöründe teknoloji seviyesi yüksek sabit sermaye yatırımlarını ve doğrudan yabancı yatırımları özendireceğiz.

Erdoğan çeltik fiyatlarını açıkladı

Çeltik hasadı alım fiyatlarını belirledik.  Baldo çeşidi için 5 bin 500 lira, Osmancık çeşidi için 4 bin 500 lira, Luna çeşidi için 4 bin lira alım fiyatı uygulanacaktır.”

Milli gelirimizi bu yıl 800 milyar doların üzerine, Orta Vadeli Program dönemi sonunda da 1 trilyon dolar seviyesine taşıyacağız. Nitelikli istihdamı oluşturan, cari açık üretmeyen, gelir dağılımı adaletini gözeten büyüme yapısını tesis edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısından sonra çeltik alım fiyatlarını açıkladı.

Buna göre, Baldo çeşidi için 5 bin 500 lira, Osmancık çeşidi için 4 bin 500 lira, Luna çeşidi için 4 bin lira alım fiyatı uygulanacak. Fiyatlar; geçen yıl 55 randımanlı Baldo için 4.500, 60 randımanlı Osmancık için 3.600 ve 65 randımanlı Luna çeşidi için 3.200 liraydı.

‘ÖTV indirimi sonrası’ için soruşturma sonucu açıklandı

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler