Bizi Takip Edin

Türkiye Ekonomisi

Erdoğan’dan tahıl açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ve Ukrayna tahılının Afrika ülkelerine bedava ulaştırılması konusunda açıklamalarda bulundu

da paylaşıldı

Erdoğan, G20 kapsamında gittiği Endonezya temaslarının ardından gazetecilerle gerçekleştirdiği mülakatta, tahıl koridorunun geleceği, bu bağlamda ABD Başkanı Joe Biden’le yaptığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le de yapacağı görüşmeyi değerlendirirken, Afrika ülkelerine ücretsiz tahıl planına işaret etti. Erdoğan “Böyle bir mutabakatımız zaten oldu. İnşallah bu buğdayın gelip bizde una çevrilmesi ve bu şekilde gönderilmesi onları da ciddi manada rahatlatacaktır” dedi.

ERDOĞAN’DAN KÜRSEL ENERJİ KRİZİ AÇIKLAMASI

Erdoğan, küresel enerji krizi ve Türkiye’nin durumunu değerlendirirken de Akkuyu ve sonrasında planlanan Sinop nükleer santrallerine işaret etti.

Süreçlerin tamamlanmasıyla Türkiye’nin enerji ihraç eder hale gelebileceğini anlatan Erdoğan, “Bu arada bize ‘biz sizi enerji noktasında da destekleyebiliriz’ diyen ülkeler de var. Bu konuda onlarla da bu ilişkilerimizi devam ettireceğiz. İnşallah gerekirse oralardan da kendimiz için olmaktan öte alıp ihracını yapma, yani swap diyebileceğimiz bir süreci de başlatma şansımız ayrıca var. İsim vermeyim, onu gidip görüşüp, karara bağladıktan sonra açıklarız.” ifadesini kullandı.

Büyükşehir’in 26 yeni otobüsü Kocaeli’de

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler