Bizi Takip Edin

Piyasalar

Fed’in faiz kararı sonrası altında son durum!

Piyasaların odaklandığı Fed’in faiz kararı dün açıklandı. Fed, faiz oranlarını mevcut yüzde 5,25 ile 5,5 aralığında sabit tuttu.

da paylaşıldı

altın

Faiz indirimi görünümünü 2024 yılında sadece bir kez olacak şekilde revize etti. Altın fiyatları yeni güne düşüşle başladı. Altın fiyatları, ABD enflasyon verisi sonrası yükselmişti. Peki, gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL?

ABD Merkez Bankası (Fed) dün, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu. Fed tahminleri, bankanın bu yıl 3 yerine 1 faiz indirimi yapabileceğini ortaya koydu.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD’de bugün açıklanan enflasyon verilerini “ilerleme” olarak gördüklerini ancak para politikasını gevşetmeye başlamalarına izin verecek güvene sahip olduklarını düşünmediklerini ifade etti.

ABD enflasyon verilerinin ardından yükselişe geçen altın fiyatları, Fed kararı sonrası yeni güne düşüşle başladı. Ons altın şu sıralarda 2.311,43 dolar seviyesinde seyrediyor. Ons altında, gün içinde en düşük 2.308,20 dolar, en yüksek de 2.325,67 dolar seviyesi görüldü. Gram altın 2.401,47 liradan alıcı buluyor.

Fed kritik faiz kararını açıkladı!

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler