Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Ford işçileri; Bu taslağı geri çekin

Türk Metal Sendikası’nın bugün açıkladığı 2023-2025 sözleşme taslağına Ford işçileri tepki gösterdi; ‘Bu taslağı geri çekin’

da paylaşıldı

ford

Türk Metal Sendikası’nın 30 Ağustos’ta açıklanacak dediği 2023-2025 yıllarını kapsayan sözleşme taslağı bugün açıklandı. Yeni sözleşme taslağına göre yüzde 119,05 oranında artış beklenirken; ikinci-üçüncü ve dördüncü altı aylar için enflasyon+5 oranında zam talep edileceği belirlendi. Sosyal yardımlarda ilk yıl için yüzde 150, ikinci yıl için ise enflasyon+10 oranı olarak açıklandı. Açıklanan taslak metini başta Ford işçileri olmak üzere Türk Metal Sendikasına bağlı işçileri memnun etmedi.

KABUL ETMİYORUZ!

Ford İşçi bülteni taslak metinin geri çekilmesini isteyerek “Kabul etmiyoruz! Bu taslağı geri çekin! Ek zam dedik mahsuplaşma dediniz! İnsanca yaşayacak ücret dedik sefalet ücreti ile karşımıza çıktınız! Taslağı geri çekin! Taleplerimizle yeniden güncelleyin” diyerek tepki gösterdi. Yine Türk Metal Sendikası’nın örgütlü olduğu Hanon Systems üyeleri de sert tepki göstererek “Sizleri biz getirdik, biz göndereceğiz” diyerek rest çekti.

ford

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler