Bizi Takip Edin

Sektör

Gebze’ye yapılacak büyük yatırım yeni istihdam sağlayacak

Gebze’ye yapılacak olan 82 Milyon liralık yatırımla beraber kurulacak işletmede 50 personel istihdam edilecek

da paylaşıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde eylül ayı yatırım teşvik belgesi listeleri yayınlandı. Türkiye’de yatırım yapan birçok firma yatırım teşvik belgesi listesinde kendine yer bularak çeşitli avantajlar elde etti. Kocaeli’den de onlarca şirket listede kendine yer buldu. O şirketlerden biri de Gebze bölgesine yatırım yapacak Dizayn Konsept Lojistik Hizmetleri Depolama ve Gümrükleme Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi oldu.

LOJİSTİK HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR

Komple yeni yatırım sınıfında yatırım teşvik belgesi listesinde kendine yer bulan Dizayn Lojistik Anonim Şirketi, 30 bin metrekarelik bir alanda lojistik hizmeti vermeye hazırlanıyor. Şirket tam 82 Milyon 70 bin liralık yatırıma hazırlanıyor.

50 KİŞİYE İSTİHDAM PLANI

Dizayn Lojistik Anonim Şirketi, yapacağı bu dev yatırımla bünyesinde en az 50 kişiyi de istihdam etmeyi planlıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yatırım teşviki başvurusunda bulunan Dizayn Lojistik bakanlıktan, “KDV İstisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi 2 Yıl, Vergi İndirimi %50, YKO %15” talep etti ve kabul gördü.

TİM Başkanından asgari ücrete rekabetçilik vurgusu

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler