Bizi Takip Edin

Röportajlar

Hüseyin Polattimur; “Dünyaya açılmayı hedefliyoruz”

Nahcıvan markasıyla yola çıkan kentin tanınmış siyasetçilerinden Hüseyin Polattimur, önce Kocaeli’de sonra da dünyada marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ürün gamını her geçen gün artıran Polattimur’a Nahcıvan markasının yeni hedeflerini sorduk..

da paylaşıldı

Ürün gamını her geçen gün artıran Polattimur’a Nahcıvan markasının yeni hedeflerini sorduk..

*Birçok sektörü olumsuz etkileyen pandemi sürecini siz nasıl geçiriyorsunuz firma olarak?

Tahmin edebileceğiniz üzere pandemi süreci gerçekten zor bir süreç  ,bu soru ile karşılaştığınızda verilebilecek en iyi cevap Tüm iş insanları için aynıdır diye düşünüyorum. Kriz ortamı, yoğun endişeyi de  ve stresi beraberinde getirdiği kanaatindeyim. Hem de söz konusu bulaştığı anda kendini belli etmeyen ve sinsice ilerleyen bir virüsse bu krizin etkilerini ona katlayabiliyor. Son aylarda sosyal hayatımızda olduğu gibi iş  yaşantısında da çözümleri oluşturmak için gayretimiz  bu yön de  devam ediyor.

Nahcıvan Gıda

‘DURUMA GÖRE DERSİMİZE ÇALIŞIYORUZ

Artık yeni normalimiz haline gelen yeni davranış ve tutumlar, yakın gelecekte çağın iş dünyasında da nasıl değiştireceğinin sinyallerini verdiğine  göre bizler de buna göre dersimize çalışıyoruz. Elbette hepimiz en başında neler olduğunu algılamaya, vakit geçirmeye, yasaklara adapte olmaya ve haberleri takip etmeye odaklanmıştık. Şimdi işimize adapte olmak için gayret ediyoruz. Bu duruma adapte olmaya, kaygımızı kontrol etmeye ,motivasyonunuzu korumaya çalışıyor ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tüm bunları belirli tedbirlerle ve planlamalarla  hayata geçirmeye çalışacağız.

*Kocaeli markası olarak çıktığınız bu yolda, kısa sürede ürün çeşidinizi arttırarak istikrarlı bir şekilde devam ediyorsunuz. Bu başarının sırrı nedir?

Nahcıvan Gıda olarak ürün çeşidini periyodik aralıklar ile hız kesmeden arttırmaya devam ediyoruz.  Nahcıvan Gıda’nın bir özelliği de ürünlerimizin doğal olması. Balımız şekersiz  ve glikoz içermiyor. Ayrıca prolin miktarı en yüksek olan Bal olarak raflarda yerini aldı. Diğer ürünlerimiz olan Fındık kreması, Fıstık ezmesi,Tahin, Pekmez, Reçel,  Sade Helva, Kakaolu  Helvalarımız, Lokum ve çeşitlerinde ise glikoz,  guluten, renklendirici ve trans yağ olmaması en büyük avantajımız.  Tüm ürünlerimiz şeker pancarından üretilip sağlığımıza zarar veren  maddeleri içermediği için her geçen gün ürünlerimize talep artıyor.

Hüseyin Polattimur

Nahcıvan Markasının sahibi Hüseyin Polattimur gazetemize yaptığı ziyarette hedeflerinden bahsetti.

*Marka olarak önümüzdeki süreçte hedefleriniz neler?

Bugün itibari ile şehrimizin  tüm yerel marketlerindeki  98 kalem ürünümüzü müşteri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz 2023 sonuna kadar 222 kalem ürün yapmak. Ayrıca gıda sektöründe İhracat birim değeri 2020’nin ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,4 artarak 1.071 dolar/ton olarak gerçekleşirken, ithalat birim değeri yüzde 2,1’lik düşüşle 515 dolar/ton olarak gerçekleşti. Ülkemizin her geçen gün büyüyen gıda sektöründe biz de Nahcıvan Gıda olarak öncü olmak, ürünlerimizi dünya pazarına taşımayı hedefliyoruz.

Sibel Özdemir ile İş Dünyası’nın diğer röportajlarına buradan ulaşabilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

 

2 Yorum

2 Yorum

 1. isa

  29/01/2021 at 16:38

  Kocaeli’nin markası ve %100yerli olan kalitenin, güvenirliğin adresidir.
  http://www.nahcivangida.com

 2. isa durmuş

  30/01/2021 at 06:42

  Rabbim yolunu açık etsin inşallah, %100 yerli ve kalitenin ve güvenirliğin adresi olan http://www.nahcivangida.com ülkemize milletimize bu yolda hizmette daim olsun…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler