Bizi Takip Edin
->

Finans

İzmit Belediyesi kendi atölyelerinde üreterek tasarruf sağlıyor

İzmit Belediyesi belediyenin atölyelerindeki üretimle tasarruf sağlayarak, üretimi teşvik etmeye devam ediyor.

da paylaşıldı

Seralarında kendi çiçek ve fidanlarını yetiştiren İzmit Belediyesi, atölyelerinde de ahşap ve metal üretimi yaparak kentin ihtiyacı olan bölgelere tasarruf sağlayarak hizmet götürüyor.

FEN İŞLERİ ATÖLYELERİ

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de mahallelerde yapılan merdivenlere korkuluk, yol kenarlarına bariyer ve sundurma yapımında kullanılan malzemeleri kendi atölyelerinde öz kaynaklarıyla üretiyor. Belediye hizmet binalarında gerekli olan mobilyaları da Fen İşleri Müdürlüğü zanaatkarları kendi atölyelerinde yapılıyor.

İHTİYACA GÖRE ÜRETİM

Fen İşleri Müdürlüğü’nün marangoz, boya, elektrik ve kaynak atölyelerinde ustalar tarafından ihtiyaca yönelik malzeme üretimi yapılıyor. Üretilen malzemeler İzmit Belediyesinin yol güvenliği çalışmalarında ve hizmet binalarında kullanılıyor. İzmit Belediyesi, kendi atölyelerinden ürettiği malzemelerde hem kenti güzelleştiriyor, hem belediye kasasından bu işler için para harcamıyor, tasarruf sağlıyor.

TASARRUF SAĞLIYORUZ

Üretimlerle ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen, “Marangoz atölyemizde hizmet binalarımızın mobilya ihtiyaçlarını kendi imkanlarımızla sağlıyoruz. Kendi öz kaynaklarımızla ürettiğimiz mobilyalarımızı Kadın Girişimciler Merkezi, Alzheimer Yaşam Evi, Çınar Çocuk Evi gibi hizmet binalarımızda kullanıyoruz. Kaynak atölyelerimizde sundurma, korkuluk, bariyer gibi imalatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sarf malzemeleri atölyelerimizde işleyerek İzmitli vatandaşlarımızın kullanımına sunuyor, İzmitliler için tasarruf ediyoruz” dedi.

İzmit Belediyesi atölyeleri

Dolar 4 Ekim’de aşağı yönlü ibreyi gösteriyor

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler