Bizi Takip Edin

Sektör

Kafe ve çay bahçeleri yasaklarla birlikte açılacak

İçişleri Bakanlığı; restoran, kafe, çay bahçesi gibi iş yerleri, giyim pazarları ve hamam, spor merkezleri hakkında genelge yayımladı.

da paylaşıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle birlikte, 1 Haziran’da açılacak olan kafe, restoran, çay bahçesi, spor merkezi, hamam, spa ve giyim pazarlarında uygulanacak olan yasaklar ve kısıtlamalar belli oldu.

NARGİLE, OYUNLAR VE CANLI MÜZİK
Lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokallerinin; iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’a kadar hizmet vermeye başlayacağı açıklandı. Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmelere, saat sınırlamasına uygulanmayacak.

HAMAM, SPA VE SPOR MERKEZLERİ
Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri gibi işletmeler, Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’a kadar; spor merkezleri ve tesisleri 24.00’a kadar hizmet vermeye başlayacak.

SOSYETE PAZARLARI AÇILIYOR
Geçici süreliğine faaliyetleri durdurulan sosyete pazarı olarak adlandırılan giyim pazarları başta olmak üzere sergi ve tezgahlarda giyim, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışının yapıldığı tüm pazarlarda belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren faaliyetlerin başlaması kararlaştırıldı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler