Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Karamürsel’de TİS için imzalar atıldı

Karamürsel Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesinde (TİS) bugün imzalar atıldı

da paylaşıldı

Karamürsel Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş sözleşmesinde bu gün imzalar atıldı. En düşük işçi maaşı 15 bin TL oldu. Karamürsel Belediyesinde çalışan yaklaşık 300 işçi için devam eden Toplu İş Sözleşmesi Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ile Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Başkan Yıldırım” çalışan işçilerimiz her şeyin en iyisine layık. Dünya ve Ülkemizinde içinden geçtiği bu olağanüstü günlerde sayın Cumhurbaşkanımızın anlayışı ile hareket ederek işçi arkadaşlarımızı rahatlatmak adına imkanlarımızı zorlayarak  en iyi ücreti vermeye çalıştık “ dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy da “ Sayın İsmail Başkanımıza tüm üyelerimiz ve sendikamız adına teşekkür ediyorum. Karamürsel Belediyesinin mütevazi bütçesi ile imkanları zorlayarak çalışan arkadaşlarımızın yüzünü güldürdüğü gibi tüm belediye işçilerinin de gönlünde taht kurmuş, sözleşmeyi yasal süreçleri beklemeden erken imzalanması ile öncü olmuş ön açmıştır, kendisine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Sözleşme imza törenine Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı ve Başkan Yardımcısı İbrahim Çınar ile Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya ve Belediye Müdürleri katılım sağladı.

TÜPRAŞ’taki eylemi Petrol-İş sonlandırdı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler