Bizi Takip Edin

Ekonomi

Kartepe’deki zincir marketlere cezai işlem uygulandı

Kartepe Belediyesi ilçe genelinde bulunan zincir marketlerde denetimlerine devam ediyor. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan iş yerlerine cezai işlem uygulaması yapılıyor.

da paylaşıldı

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi il Ticaret İl Müdürlüğü personelleri ile birlikte Kartepe genelinde zincir market denetimlerine devam ediyor. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan iş yerlerine cezai işlem uygulanıyor.

DENETİMLER ARTTI

Zincir marketlerde yaşanan fahiş fiyatlar, tüketicilerin yoğun eleştirilerini beraberinde getirdi. Ticaret Bakanlığı’nın son genelgesi ile Kartepe Belediyesi ekipleri denetimlerini ilçe genelinde sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde raf fiyatı ile kasa fiyatı rasgele ürünlerle kontrol edilirken, özellikle fiyat etiketi olmayan, son kullanma tarihi geçmiş ürünler için cezai işlem uygulandı.

TİTİZLİKLE DENETİMLER YAPILIYOR

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı “Ticaret Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelge ile birlikte devam eden denetimlerimizi arttırdık. Özellikle raf ve kasa fiyatlarının kontrol edilmesinin yanı sıra son kullanım tarihi geçmiş ürünlere kadar titizlikle bakılmaktadır. Hemşehrilerimiz alışverişlerini gönül rahatlığı ile yapabiliyor” açıklamasında bulundu.

Bakan Nebati: Dövizdeki artış enflasyon planımı bozar

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler