Bizi Takip Edin
->

İş Dünyası

Keskinoğlu için ilk talipli Matlı Holding oldu

Uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Keskinoğlu Grubuna Maltı Holding talip oldu

da paylaşıldı

Önce borç yapılandırmasına, ardından 2018 Haziran’da konkordatoya gitti. Bu süreçte üretim küçülerek de olsa devam etti. Bir süre marketlere ürün sevkiyatı yapamadı; sonrasında satış kanallarında tekrar eski yerini aldı. Bu iyiye işaret oldu.

Para dergisi’nin haberine göre Keskinoğlu Grubu da konkordato süresince işlerin rayına girmeye başladığını rakamlarla kamuoyuna açıklamıştı.

Açıklamaya göre, 2017’nin ilk yarısında 497 milyon TL ciro gerçekleştiren şirket, 2018’de rakamı 507 milyon TL’ye taşıdı. 2018’in ilk altı ayından sonra kamuoyuyla bir veri paylaşılmamıştı.

En son İstanbul Sanayi Odası tarafından bu yıl açıklanan 2021 İSO 500 Listesi’nde 2.1 milyar TL cirosu ile 258’inci sırada yer aldı.

Bu sayfayı takip edenler hatırlayacaktır. Keskinoğlu ile ilgili bütün süreçleri sayfamızda aktarmaya çalıştık. En son Keskinoğlu’nun hisseleri, Ziraat Bankası’na geçmişti.

Banka şirket yönetimini yeniden yapılandırdı. Şimdi ise Ziraat Bankası, Keskinoğlu’nu satışa çıkardı.

Ziraat Bankası, yüzde 99.4 oranında sahibi olduğu Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş hisselerini 1 milyar 550 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı.

İhale, 21 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te Osmanağa Mahallesi Rıhtım Caddesi No:4 Kadıköy İstanbul adresinde gerçekleşecek.

İhale için son teklif verme süresi ise 19 Aralık. İhale şartname bedeli 200 bin TL, teminat tutarı ise 93 milyon TL olarak belirlendi.

Tabii ihale ilanı çıkar çıkmaz ilgili firmalar da bilgi odasına girebilmek için ihale şartnamesini almaya başlamış. Yem ve yumurta sektörünün büyük firmalarından Matlı Holding’in Keskinoğlu’na ilgisi biliniyor.

Ziraat Bankası öncesinde de bir takım temasları olmuştu. Öğrendiğimize göre, ilk ihale şartnamesini alan şirket Matlı Holding olmuş.

Matlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve ekibi, şimdi hala hazırlıkları yapıyormuş. Henüz net bir karar verilmemiş, ama ihaleye katılması kesin gözüyle bakılıyor.

Keskinoğlu gibi köklü şirketlerin yaşaması gerekiyor. Hem sektör için hem de ülke ekonomisi için önemli bir şirket. İhale sürecini yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Birçok ilaç bulunamıyor: ‘Firmalar şubatta zam bekliyor’

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler