Bizi Takip Edin
->

Röportajlar

‘Kocaeli kaliteli takım elbiseyi uygun fiyata giysin’

Tekstil sektörünün hammadde sıkıntısıyla cebelleştiği böyle bir dönemde sektöre yatırım yapma cesareti gösteren iki genç girişimci Mehmet Ceran ve Yunus Yıldırım, Haldız İş Merkezi’nde açtıkları Kadir Büyükkaya mağazasıyla İzmit’te kaliteli erkek giyim boşluğunu doldurmaya kararlı.

da paylaşıldı

analiz

Süreci ve hedeflerini gazetemize değerlendiren Mehmet Ceran ‘Kocaeli kaliteli takım elbiseyi uygun fiyata giysin’ mesajına vurgu yaptı.

* Bildiğimiz kadarıyla Kadir Büyükkaya genç bir moda tasarımcısı. İzmit’e bu markayı taşıma sebebiniz tasarımlarına olan beğeniniz miydi?

Biz Yunus Bey’le siyasetle uğraştığımız için sürekli takım elbise giymek durumunda kalıyoruz. Biz de kaliteli ve makul fiyatlı ürünler arıyorduk. Mağazalara gittiğimizde 2.5- 3 bin TL gibi fiyatlar veriyorlardı üstelik ürünler kaliteli de değildi. Bu anlamda İzmit’te bir boşluk olduğunu görünce böyle bir girişimde bulunduk. Tasarımlarını ve kalitesini beğendiğimiz aynı zamanda bu kaliteyi uygun fiyata da temin ettiğimiz Kadir Büyükkaya markasını İzmit’e getirmeye Kocaeli’de ki bu açığı doldurmaya karar verdik ve mağazamızı açtık. Henüz sektörde çok yeniyiz ama gördüğümüz ilgi ve talep keşke daha önce bu girişimi yapmış olsaydık dedirtti bizlere.

kadir büyükkaya

‘BU KADAR TALEP OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK’

Mağazamızda mevcut terzimiz var. Ürününüzü seçiyorsunuz ve terzimiz 10 dakika içerisinde yapılması gerekenleri yaparak hemen teslim ediyor. Siyasetle uğraşan insanlar olduğumuz için çevremizden çok kişinin gelmesini bekliyorduk. Önce siyasi çevrelerimiz, sonra da onların tanıdıkları gelir dedik ama gerçekten talebin çok fazla olduğunu gördük.

kadir büyükkaya

‘OTOPARK KONUSU ÖNEMLİYDİ’

Mağazamızın önünde büyük bir otoparkımız da var. Biz de alışveriş yaparken otoparkı var diye AVM’leri tercih ediyorduk bu yüzden mağaza seçerken otoparka çok önem verdik. İnşaatımız iki ay sürdü, mağazanın duruşuna da çok önem verdik. Oturulacak yerleri daha çok eşi kıyafet denerken çayını, kahvesini içecek olan kadınlar için yaptık. Heyecanlıyız, markamızı tüm İzmit’e tanıtmak istiyoruz.

kadir büyükkaya

Mehmet Ceran ‘Kocaeli kaliteli takım elbiseyi uygun fiyata giysin’ mesajına vurgu yaptı.

*Bize ürün çeşidinizden bahseder misiniz? Diğer markalardan farkı nedir Kadir Büyükkaya’nın?

Kadir Büyükaya İstanbul’da genç bir moda tasarımcısı. Takımları tamamen kendi tasarlıyor ve ona göre dikim yapılıyor. Fabrikasyon değil, butik ürünler mağazamızda satılacak. Her hafta ürünlerimiz yenilecek bu yüzden bizde gördüğümüz bir takımı diğer hafta bulmanız zor olabilir. Ürünler daha çok günlük kullanıma uygun, deforme ve solma yapmayan likralı ve yünlü kumaşlardan oluşuyor. Yoğun günlerin temposuna dayanıklı, fit ve modern kalıpları kıyafetlerimize uyguluyoruz. Gömleklerimiz ise yüzde 100 pamuk. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı kıyafetleri müşterilerimizle buluşturmak istiyoruz. Bizim temel felsefemiz bu. Mağazamızın içerisinde bir terzimiz de var. Aldığınız ürünü çok kısa bir süre içinde giyecek duruma getirip müşterilerimize teslim ediyoruz.

KALİTE VE UYGUN FİYAT BİRARADA

Ürünlerimiz kaliteli olduğu kadar uygun fiyatlı da bu yüzden vatandaşlarımızın memnun kalacağını düşünüyorum.  Her zaman butik ürünler mağazamızda satılacak. Ve öyle fabrikasyon değil. Mesela bizde bu hafta gördüğünüz takım elbiseyi iki hafta sonra görmeniz zor. Çünkü mağaza sürekli yeni tasarımlarla besleniyor ve gücünü buradan alıyor.

 

*İçinde bulunduğumuz pandemi süreci ekonomiye de bu kadar olumsuz etkilemişken yeni bir yatırım yapmak ciddi anlamda cesaret gerektiriyor. Endişeniz oldu mu bu yatırımı yaparken?

Açıkçası olmadı. Evet sadece ülke değil dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz ama bu yeni yatırımların girişimlerin önünü kesmemeli. Ülke olarak buna da ihtiyacımız var. Biz Kadir Büyükkaya markasına güvendik ve bu güvenle İzmit’e bu anlamda bir boşluğu kapatmak adına mağazamızı açtık. İyi ki de açmışız dedirten çok büyük bir taleple karşılandık. Dolayısıyla bu girişimi yaptığımız için mutluyuz.

kadir büyükkaya

*Hazır giyim ve tekstil sektöründe artan maliyetler beraberinde sektörde fiyat artışını da getirdi. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu durum sizin ürün fiyatlarınıza da yansıyacak mı?

Evet tekstil sektöründe yaşanan sorunlar fiyatlara da yansıyor elbette. Ancak biz fiyatlarımıza yansımayacağız.  Açıldığımız günden itibaren fiyatlara yüzde 20 zam geldi ama biz bunu fiyatlara yansıtmadık. Mümkün olduğunca da yansıtmamaya devam edeceğiz. Amacımız kente kaliteli takım elbiseyi uygun fiyata sunmak. Bu işten deli paralar kazanmak değil derdimiz. Kocaeli’de eksikliği hissedilen uygun fiyata kaliteli takım elbise hizmeti sunmak. Önümüzdeki sezona kadar fiyatlara dokunmayı düşünmüyoruz. Amacımız Kocaelili kaliteli takım elbiseyi uygun fiyata giysin.

kadir büyükkaya

*Kadir Büyükkaya olarak önümüzdeki süreçte hedefleriniz nelerdir?

Amacımız Kocaeli’de büyük bir fabrika kurup Türkiye’nin belli başlı yerlerine iş yapmak. Şuanda kumaşımızı kendimiz seçiyoruz, tasarımı kendimiz yapıyoruz ama anlaşmalı olduğumuz başka bir fabrikaya diktiriyoruz. Hedefimiz Kartepe taraflarında büyük bir alanda bir fabrika kurup ürünlerimizin kendi fabrikamızdan çıkmasını sağlamak. Zaten kumaşı da tasarımı da bize ait olan ürünlerin dikimi de bizden olsun tam anlamıyla bir marka olalım istiyoruz.

Yabancılar faiz indirimi sonrası tahvil satmaya başladı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler