Bizi Takip Edin

İş Dünyası

Kocaeli’deki şirketler olası bir deprem için önlem aldı mı?

Sözün bittiği yerdeyiz. Kaybımız büyük. Deprem kaçınılmaz bir gerçek. Engellenemeyeceğine göre hazırlıklı olmaktan başka çare yok. Ancak yönetim de vatandaşlar da deprem gerçeğini maalesef deprem olduğunda hatırlıyor üzerinden biraz geçince unutuyor.

da paylaşıldı

sanayi

Yakınlarını kaybeden evsiz barksız kalan insanlar. Kurtarılmak için duyurulmaya çalışılan feryatlar… Her deprem olduğunda aynı gerçekle yüzleşip, üzerinden zaman geçince unutulan acılar…

İşin insan boyutu her şeyden önemli elbette ancak bir de şirketler boyutu var. Gözardı edilemeyecek kadar önemli. Peki deprem bölgesinde yer alan şirketler ne kadar hazırlıklı? Gereken önlemler alınıyor mu?

Beklenen İstanbul depremi konusunda sürekli uyarılar yapılırken, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Gebze, Sakarya, Düzce şehirleri ve çevrelerinin ne büyük bir risk altında olduğunu görüyoruz.

Konu sadece iş sürekliliği değil, aynı zamanda insan olunca depreme hazırlık konusu şirketler açısından bir zorunluluk haline geliyor. Yaşanan son facia da bunun ne kadar hızlı yapılması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu noktada şirketlerin iki tür tedbir almaları gerekiyor: depreme karşı risk yönetimi ve deprem sonrası kriz yönetimi!

Biran önce gerekli çalışmalar yapılmalı, riskler minimuma indirilmeli…

 

Depremin değil, tedbirsizliğin öldürdüğünü unutmayalım!…

Borsa güne düşüşle başladı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler