Bizi Takip Edin
->

Piyasalar

Kripto piyasalarında deprem yaşanıyor

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto para madenciliği projelerine yatırımı yasakladı. Kripto para piyasalarında deprem yaşandı.

da paylaşıldı

kripto para

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ve Çin Merkez Bankası kripto paralara karşı yeniden harekete geçti. Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto para madenciliği projelerine yatırımların yasaklandığını belirtirken; Çin Merkez Bankası, “Kripto paralarla ilgili finansal aktivite ağır cezalandırılacak” şeklinde açıkladı.

Çin daha önce de kripto para birimleri ile ilgili tedbirler almış ve kripto para madenciliği yasaklanmıştı. Çin, dünyada bitcoin madenciliğinin neredeyse yarısının gerçekleştirirken; kripto paralara getirdiği yasaklarla ‘büyük madencilik göçü’ hareketini başlatmıştı. Yasaklar sonrası madenciler, yönlerini Çin’den ABD ve Kanada gibi ülkelere çevirmişti.

KRİPTO PARA PİYASALARI SERT GERİLEDİ

Çin’in açıkladığı kararlardan sonra kripto para birimlerinde deprem yaşandı. Gün içerisinde en yüksek 45 bin 139 doları gören Bitcoin, haber sonrası sert geriledi ve günlük düşüşünü yüzde 8’in üzerine taşıyarak 40 bin 818 dolara kadar geriledi. En popüler kripto para birimi saat 16.19 itibarıyla yüzde 7,90 oranında düşüşle 41 bin 99 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’den sonra en yüksek işlem hacmine sahip olan Ethereum ise gün içerisinde en yüksek 3 bin 162 dolar seviyesini görürken, sonrasında  düşüşü yüzde 12’yi aşarken 2 bin 740 dolara kadar düştü. Ethereum şu dakikalarda ise, yüzde 10,60 oranında düşüşle 2 bin 801 dolarda seviyesinde hareket ediyor. Cardano düşüşünü yüzde 4’e taşırken, Solana’da düşüş yüzde 9’u aştı.

 

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

Dolar/TL’de oynaklık 3 ayın en yükseğinde

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler