Bizi Takip Edin
->

Piyasalar

“Olası hisse senedi fırtınası öncesi zayıf şirketlerden kaçının”

Sermaye piyasalarında faaliyet gösteren Canaccord Genuity’ye ait Quest, küresel hisse senedi piyasalarının, 7 ay süren kazançların ardından bir kargaşa dönemine giriyor olabileceğini kaydederek, zayıf hisse senetleri yerine güçlü olanların tercih edilmesi tavsiyesinde bulundu

da paylaşıldı

şirket hisse

Quest’in eş başkanı James Congdon, merkez bankası politika değişikliği, enflasyon endişeleri ve işgücü ile stok eksikliklerinin önümüzdeki “fırtına” için potansiyel kaynaklar olduğunu söyledi.

Congdon, bilgilendirme notunda, daha zayıf ve daha spekülatif şirketlerin ekonomik belirsizlik dönemlerinde düşük performans gösterme eğiliminde olduğunu kaydederek, bu nedenle yatırımcılara nakit akışında kesinlik olan daha güçlü işletmelere bakmaları tavsiyesinde bulundu.

Notta, şirket incelemesinin nakit akış gelirleri, gelirlerin istikrarı, bilançonun gücü ve kısa vadeli likidite gibi kriterleri içermesi gerektiği vurgulandı.

Congdon, teknoloji alanında maddi olmayan ürünler sağlayan firmaların, tedarik zinciri aksaklıklarının olduğu bir ortamda, müşterilerin özel ilgisini çekebileceğini belirtti.

İnşaat maliyetlerinde artış hız kesmiyor

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler