Bizi Takip Edin
->

Piyasalar

Petrol piyasalarında ikinci kasırga endişesi başladı

Petrol fiyatları, Ida Kasırgası’ndan sonra Nicholas Kasırgası’nın Teksas kıyılarına doğru ilerlemesiyle yükseldi. Nicholas’ın bugün içerisinde Teksas kıyılarına ulaşması bekleniyor.

da paylaşıldı

petrol fiyatları

Petrol, Ida Kasırgası’nın Meksika Körfezi’ndeki üretimi etkilemesinden sonra başka bir kasırganın daha bölgeye yaklaşmasıyla art arda üçüncü günde de yükseldi.

Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında pazartesi günü Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyede kapattıktan sonra yüzde 0,7 yükseldi. Bir hava sistemi olarak başlayan Nicholas, saat 121 kilometre hıza ulaşarak ve daha da güçlenerek kasırga haline geldi. Nicholas’ın bugün içerisinde Teksas kıyılarına ulaşması bekleniyor.

OPEC, Eylül ayı petrol piyasası raporunda küresel petrol tüketimindeki artışla birlikte bu yıl ve gelecek yıl petrol talebinin artmasını öngörürken, üretimdeki aksaklıkların devam edeceğine de vurgu yaptı.

Raporda küresel ekonomik toparlanmanın yılın ilk yarısında petrol talebini önemli ölçüde artırdığı ancak bu dinamiğin sene sonuna doğru yavaşlayacağı, genel trendin ise olumlu olduğu belirtildi.

Bu yıl için petrol talebi tahmini OPEC dışı ülkelerde yaşanan arz sıkıntıları nedeniyle önceki aya kıyasla günlük 260 bin varil artırıldı.

Goldman Sachs, Avrupa’da artan doğalgaz fiyatlarının, yaklaşan kız sezonuyla birlikte petrol piyasasını da etkileyebileceğini düşünüyor.

Ekim vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında yüzde 0,7 yükselişle varil başına 70,92 dolardan işlem görüyor.

Kasım vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında yüzde 0,7 yükselişle varil başına 73,99 dolardan işlem görüyor.

Altın yatırımcıları için bugün kritik gün!

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler