Bizi Takip Edin

Piyasalar

Spor ve sanayi hisseleri yükselişte…

Georgia seçimlerinin ardından Trump taraftarlarının Kongre’yi basması ve yaşanan can kayıpları sonrası siyasi cepheden Trump’a karşı ağır eleştiriler geldi. Twitter ise Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı. Bir diğer durum da görev süresinin dolmasına çok az zaman kalmasına karşın azil edilme olasılığı.

da paylaşıldı

BİST 100

Piyasalarda Trump’ın başkanlık sürecindeki son günleri sorunsuz geçirip germeyeceği merakla takip edilirken piyasalarda ise bugün endeksler satıcılı fiyatlanıyor. Twitter Inc (NYSE:TWTR) ABD seansı öncesinde %6 düşüş yaşadı. Bugün Asya tarafı Hang Seng %0,60 primli işlem görürken Shanghai Composite ise %1 düşüş yaşıyor. Avustralya’da S&P/ASX 200 ve ASX All Ordinaries %1 düşüşte. Avrupa’da ise tüm endeksler haftaya düşüşle başladı. Geçen hafta rekor tazeleyen endeksler bugün %1 üzerine düşüş yaşıyor, bu düşüşte artan vaka artışı ve tedbirlerin daha da uzatılacağı beklentisi etkili oluyor. Güne düşüşle başlayan BİST 100 tarafında ise rekor denemeler devam ediyor. Endeks günün ilk yarısında 1.554 puanı görerek TL bazında rekor tazeledi. Bileşenlerin alt endekslerinde bugün BİST Spor %4 üzeri primle en çok yükseliş yaşayan endeks ve endeksin geçen haftadan bu yana kazancı %15’i aştı.

BİST BANKALAR DA BUGÜN %1’E YAKIN DÜŞÜŞTE

BİST Metal Ürünleri & Makineler bugün %3’e yakın primli işlem görerek 2. Sırada yer alıyor ve endeksin aybaşından itibaren kazancı %10. Geçen hafta içinde yükseliş yaşayan BİST Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları bugün de %1’e yakın primli işlem görüyor ve aybaşından itibaren endeksin getirisi %8’in üzerinde. Son haftaların en çok takip edilen hisselerinden olan Gubre Fabrikaları T.A.Ş. (IS:GUBRF) bugün %3 üzeri düşüş yaşarken ay içinde %5’e yakın primlenen ve sanayi endeksinin önüne geçen BİST Bankalar da bugün %1’e yakın düşüşte. BİST Sanayi ise bugün %2’ye yakın yükselişle aylık kazancını %6 üzerine taşıdı. Bankacılık endeksinin negatif ayrışması ve küresel piyasalarda risk iştahının dolardaki güçlenme ile azalması haftanın devamında borsada bir miktar düşüşler olabileceğine işaret ediyor. Yazar: Necdet Erginsoy

Rekabet Kurulu’ndan WhatsApp güncellemesine soruşturma

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler