Bizi Takip Edin

İş Dünyası

TOBB’un odalar ortak tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

TOBB’un işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler için hayata geçirdiği Akıllı KOBİ Platformu’nun odalar ortak toplantısı gerçekleştirildi.

da paylaşıldı

odalar ortak tanıtım toplantısı

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ‘nin (TOBB) işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen kobiler için hayata geçirdiği Akıllı KOBİ Platformu’nun odalar ortak tanıtım toplantısı Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Doğusel katıldı.

DİJİTALLEŞME OLANAĞI SUNUYOR

Program açılışında konuşma yapan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Akıllı KOBİ’ye kayıtlı teknoloji tedarikçilerini TOBB’un 1,5 milyon üyesi ile buluşturmayı hedeflediklerini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Bu platform, TOBB ve Visa işbirliğinde, işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler için hayata geçirildi. Akıllı KOBİ, mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik tüm sektörler için dijitalleşme olanağı sunuyor. Platform, ülkemizde dijital dönüşüm yolunda geniş bir ekosistemi KOBİ’lerle bu kapsamda buluşturan ilk platform olma özelliğine sahip.

TÜM İHTİYAÇLAR AKILLI KOBİ’DEN

akillikobi.org.tr adresinden ulaşılabilen platform, içerdiği ürün, hizmet, bilgi ve eğitimlerle KOBİ’lere özel bir dijital dönüşüm üssü olarak hizmet verecek. Akıllı KOBİ’yi ziyaret eden KOBİ’ler ihtiyaçlarını kategoriler ya da sektörler bazında keşfedebilecek, bu ürün ve hizmetleri sunan tedarikçilerle buluşabilecek. Ayrıca KOBİ’ler kendilerini dijitalleşme konusunda test edebilecek, seviyelerini görebilecek, isterse eğitim alabilecek. Böylelikle KOBİ’ler A’dan Z’ye dijitalleşme konusundaki tüm ihtiyacını Akıllı KOBİ platformunda karşılamış olacak.

KOBİ’LER DESTEK ALABİLECEK

Platform ile dijital dönüşüm konusunda KOBİ’lerin karar almalarını da hızlandıracağına inanıyoruz. Platforma kaydolan KOBİ’lere dijital dönüşüm konusundaki mevcut durumlarını TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından hazırlanan “Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme” aracıyla tespit etme imkanı sunuluyor. KOBİ’ler çıkan sonuçlara ve ihtiyaçlarına göre kısa ve orta vadeli yol haritalarının hazırlanması konusunda destek alabilecekler.

TEDARİKÇİLER 1,5 MİLYON TOBB ÜYESİ İLE BULUŞTURULACAK

Bu platformda teknoloji tedarikçileri ile KOBİ’ler tek bir çatı altında buluşturuluyor. 6 Mayıs’ta gerçekleştirilen ön lansmandan bu yana 800 teknoloji tedarikçisi platforma ön kayıtlarını gerçekleştirdi. Bu şirketlerin sunduğu; bulut ve yapay zeka çözümleri, e-ihracat, sanal POS çözümleri, mobil geliştiriciler, veri analizi gibi hizmetler 12 ana kategoride toplam 80 başlık altında toplanıyor. KOBİ’ler bu ürün ve hizmetlere, tedarikçilerin sitelerine yönlendirilerek uygun ödeme koşullarıyla ulaşabiliyor.  Akıllı KOBİ’ye kayıtlı bu teknoloji tedarikçilerini TOBB’un 1,5 milyon üyesi ile buluşturmayı hedefliyoruz. İşini dijitale taşımak ve dijital dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen tüm KOBİ’leri Akıllı KOBİ Platformu’na, teknoloji tedarikçilerinin ürün ve hizmetlerini incelemeye bekliyoruz.”

‘2022’de bütçe açığı 278 milyar lira olarak öngörüldü’

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler