Bizi Takip Edin

İş Dünyası

TÜPRAŞ’taki eylemi Petrol-İş sonlandırdı

TÜPRAŞ’taki işçiler açıklanan ek zamdan iş yavaşlatma eylemi başlatmıştı. Yaklaşık 1 hafta süren eylem sonrası işçi sendikası olan Petrol-İş eylemi sonlandırma kararı aldı

da paylaşıldı

YÜZE 9.60 KABUL EDİLMEMİŞTİ

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu TÜPRAŞ İzmit, Aliağa, Batman ve Kırıkkale rafinerilerinde çalışan yaklaşık 5 bin işçinin beklediği ek zam oranı yüzde 9.6 olarak açıklandı. Ek zam açıklaması sonrasında işçiler tepki göstererek iş yavaşlatma eylemi başlattı. Yaklaşık BİR haftadır süren eylemlerin ardından işçi sendikası Petrol-İş, eylemleri bitirme kararı aldı.

TEMMUZ AYINDA İYİLEŞTİRME YAPILABİLİR

TÜPRAŞ’ta işçilerin ek zam oranına karşı eylemlerinin devam ettiği süreçte Petrol İş Sendikası Genel Merkezi Kocaeli, İzmir, Batman ve Kırıkkale şube başkanlarıyla bir araya geldi. Genel Merkez Yöneticileri işveren tarafı ile yaptığı görüşmede işveren tarafı sendikaya bu dönem maaşlar için aksiyon almayacaklarını, temmuz ayında maaşların iyileştirebileceğini bildirdi. Bunun üzerinde genel merkezde yapılan toplantıda Petrol İş Sendikası eylemi bitirme kararı aldı. İşçilerin bir kısmı alınan bu kararı protesto ederek sendika temsilcilerini istifaya davet etti.

Ocak ayında büyük dış ticaret açığı yaşandı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler