Bizi Takip Edin

Türkiye Ekonomisi

Ücretsiz izin desteğine başvurular ve kısa çalışma ödemeleri başladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kısa Çalışma Ödeneği hakkında konuştu.

da paylaşıldı

ödeme

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma programında ilk ödemelerin başladığını açıkladı. Kısa çalışma ödeneğinin ardından, 3 ay süreyle ücretsiz izne çıkarılanlara nakdi destek sağlanmasını öngören desteğe başvurular da başladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği için başvuruların SGK’nın internet sitesi üzerinden açılan bir link aracılığıyla yapılabileceğini kaydetti.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ KONUŞULDU
TOBB’un organizasyonuyla Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve bakanlık bürokratları, Kısa Çalışma Ödeneği Bilgilendirme Seminerinde webinar üzerinden bir araya geldiler. Seminer TOBB’un Youtube kanalından da canlı yayınlandı.

SELÇUK: “ÖDEMELERİ ERKENE ÇEKTİK”
Bakan Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneğinde, gerek başvuru gerekse yararlanma şartlarını esnettiklerini belirterek, ilk ödemlerin başladığını bildirdi. Firmaların Mart ayına ilişin başvurularına istinaden ödemelerin, Mayıs ayı beklenmeden yapıldığı bilgisini veren Selçuk, “Ramazan ayını da dikkate alarak, firmaların bordro dönemini beklemeden ödemeleri erkene çektik” diye konuştu.

“ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUZ”
Bakan Selçuk ile karşılıklı görüşme sırasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kısa çalışma ile ilgili gelen soruları da iletti. Hisarcıklıoğlu, görüşmenin başında yaptığı konuşmada ise kısa çalışma ödeneğine yapılan başvurunun 15 yıllık dönemdeki sayının birkaç katına ulaştığına dikkat çekerek, “Yaşanan her sıkıntıyı Bakanlığımızla paylaşıyoruz. Bunların da kısa zamanda çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak: dunya.com

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler