Bizi Takip Edin

İş Dünyası

“Vergi kaydı silinmiş esnafımız da 5 bin TL ikramiyeden faydalanmalı”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Çalışan emeklilere bir defaya mahsus verilen 5 bin liralık ikramiyeden vergi kaydını sildirmiş ve yıllardır mesleğini yapmayan esnaf ve sanatkarların da yararlanması gerektiğini belirtti.

da paylaşıldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vergi kaydını sildirmiş, ancak halen oda kaydı bulunan ve mesleğini aktif olarak yapmayan emekli esnaf ve sanatkarlarımız da bu haktan mutlaka yararlandırılmalıdır” dedi.

“ESNAFIMIZ 9 BİN PRİM GÜNÜ ÇALIŞIP EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYOR”

Vergi kaydını sildirmiş ve sadece oda kaydı bulunan esnaf ve sanatkarlara 5 bin TL’lik ikramiyenin verilmemesinin doğru olmadığına işaret eden Türkiye Esnaf ve sanatkarları konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bizim üyelerimiz en fazla pirimi cebinden ödeyerek emekli olan ve en düşük emekli aylığını alan bir kesim. SSK’lı çalışanlar en fazla 7200 günde emekli olurken bizim üyelerimiz günde 16-18 saat arasında çalışarak hem de cebinden primini ödeyerek 9000 günde emekli oluyor. Bu şartlarda ilk olarak bu ikramiye hiçbir ayrım yapılmadan esnaf ve sanatkarlara verilmelidir” diye konuştu.

Değerli metallerde artış göze çarpıyor

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler