Bizi Takip Edin
->

Finans

1 milyon esnafa vergi muafiyeti geliyor

Pandemi ile büyük yara alan esnaf ve çiftçiye can suyu alacak tedbirleri kapsayan destek paketi için çalışmalar hızlandı. İktidarın yeni ekonomi paketi ile 1 milyon esnafa vergi muafiyeti geliyor.

da paylaşıldı

vergi

Yüz binlerce kişiyi ilgilendiren yeni ekonomi paketinin ayrıntıları belli olmaya başladı. AK Parti’nin hazırladığı 55 maddelik teklif son şekli için gün sayıyor.

Paketle birlikte, kuaför, terzi ve ayakkabı tamircisi gibi 1 milyona yakın küçük esnafın gelir vergisi kaldırılacak. Muafiyetten yıllık cirosu 240 bin liranın altında olanlar yararlanacak.

MESLEK LİSELİ ÇALIŞTIRANA 760 TL DESTEK

Meslek lisesi öğrencilerini ara eleman olarak istihdam eden işverene teşvik verilecek. Öğrenci başına 760 lira olan desteğin tamamını devlet ödeyecek. Kalfalık yapan lise öğrencilerinin ücreti bin 200 liraya yükseltilecek, bu da devlet tarafından karşılanacak. Teşviklerle, iş garantili öğrenci sayısının 160 binden 500 bine çıkarılması planlanıyor.

YOUTUBER’LARA REKLAM VERGİSİ GELİYOR

Youtuber’lar için de vergi düzenlemesi geliyor. Reklamlardan elde ettikleri gelirin vergisi yasal tabana oturtulacak. Bankalarda açacakları hesaplarla vergi kaynağından kesilecek.

ÇİFTÇİYE VERGİ İNDİRİMİ GELİYOR

Tarımsal destekten vergi kesintisi yapılması çok eleştiri konusu yapılıyordu. Bu noktada da bir düzenleme var. Artık destekler vergiye tabi olmayacak vergi alınmayacak.

Yeni ekonomik paketle, çiftçilerin kullandığı mazot ve gübre desteğinden vergi kesintisi de kaldırılacak.

Vergi teklifi, 1 Ekim’de açılacak Meclis’in ele alacağı ilk gündem maddelerinden biri olacak.

KSO’dan ‘Karekodlu Çek Sistemi’ webinarı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Döviz Kurları

Facebook

Son Haberler